Stomatoloogi konsultatsioon

Hoolas suhtumine suuõõne seisukorda on kauni naeratuse tagatis ja võimalus säilitada terved hambad pikkadeks aastateks. Esimene visiit kujutab endast konsultatsiooni. Alles seejärel algab tihedam suhtlemine arsti ja patsiendi vahel. 

Konsultatsioonide eriliigid

Stomatoloogi külastamine on ettevõtmine, mida ei tohi ignoreerida. Konsultatsioone võib olla mitu liiki:

Esmane konsultatsioon. Arst vaatab suuõõne üle ja kannab kaardile andmed hammaste seisukorra kohta. Esimese konsultatsiooni ajal võidakse teil paluda teha röntgenipilt. Siinsamas koostatakse tulevane raviplaan, kooskõlastatakse patsiendiga graafik ja hind.

Korduv konsultatsioon. Seda võidakse teha mõni aeg pärast ravi lõppemist, pärast hambaarsti/parodontoloogi külastamist või kirurgilist sekkumist. Arst kontrollib suuõõne üle, teeb ravi tulemuslikkuse kohta järeldused, annab vastavad soovitused.

Profülaktilised läbivaatused. Arvatakse, et profülaktilistel eesmärkidel tuleks stomatoloogi külastada vähemalt 1 kord aastas. Seda reeglit on soovitatav järgida. Sellised läbivaatused võimaldavad märgata ka kõige väiksemaid kõrvalekaldeid, võtta meetmed kohe tarvitusele ja peatada hammaste lagunemine. Ravi ei võta sellisel juhul palju aega.

Võib juhtuda, et teie suuõõne seisukorda hindav arst näeb teise haiguse sümptomeid ja suunab teid vajaliku spetsialisti juurde.

Sellisel viisil aitab hambaarsti konsultatsioon lahendada tekkinud probleemid operatiivselt ning säilitada terved ja kaunid hambad.

^